Röstcoachdag 24 september

    

 

RÖSTCOACHDAG
Utveckla din sångröst med ”anti-aging-pedagogik”

Välkommen till Röstcoachdagen lördagen 24 september kl 10.00-15.00
Bjärreds församlingshem Bergagården, Öresundsv. 9.

Medverkande pedagoger är Birgitta Möllerström-Molin och Anna Marmvik.
Avgift: 300 kronor för fika, lunch, frukt.
Anmälan senast 15 september – meddela ev. specialkost.
Anmälan görs på Stiftets anmälningssida, som du når Här (Öppnas i ny flik).
Fakturan skickas efter kursdagen.
Frågor besvaras av Iréne Jönsson – e-post.

 

Anti-Aging för rösten
Anti-aging för rösten är ett koncept med konkreta övningar som förbättrar sång- och talrösten. Med
hjälp av metoden kan vi hålla rösten vital och fortsätta sjunga och tala bra genom hela livet. Vi
jobbar med kroppsträning, tal- och sångövningar som kan lära oss förbättra röstens kvalitet och
förebygga röstproblem.

Anna Marmvik är sedan 2009 sångpedagog, körledare och sångerska i Halmstad. Sedan några år tillbaka verksam som körledare i Oskarströms församling. Certifierad Anti-Aging röstpedagog för prof Elisabeth Opiz. 

Birgitta Mannerström-Molin är sångpedagog och kördirigent och verksam som Körledare i
Härlanda församling, Göteborg samt undervisar på Högskolan för scen och musik i Göteborg.
Birgitta gör återkommande uppdrag för bla Göteborgs Symfoniker, Göteborgs Operan, Körcentrum
Väst, Sensus mfl.
Är sedan 2020 anställd körledare i Oskarströms församling

2022-06-01
Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.